Kto ma podporuje / Sponzori

Profil

profile_adam_zampa.jpg
Adam „Sangy“ Žampa13.09.1990

Výška: 179 cm
Bydlisko: Vysoké Tatry, Starý Smokovec
Ski klub: VŠC DUKLA Banská Bystrica
Hobby: Rýchle autá, Lietadla,  Bicykel, Freestyle skiing :)
Značka lyží: SALOMON
Motto: Všetko čo sme, je výsledkom našich myšlienok!

Vitajte na mojej oficiálnej web stránke, kde môžete nájsť novinky o mne a mojom tíme. Možno sa vďaka môjmu novému blogu aj vy rozhodnete stať profesionálnym lyžiarom. Ja som sa k lyžovaniu dostal keď som mal 3 roky vďaka mojím rodičom. Už môj pradedo Karol Bruk bol v prvej reprezentácií Slovenska, moja babka a dcéra Karola Bruka, Oľga Bruková, neskôr Žampová reprezentovala v zahraniči Československo a najlepšie jej išiel zjazd.

Dedko František Žampa, bol rodák z Prahy, ktorý kvoli lyžovaniu a mojej babke prišiel do Vysokých Tatier. Aj on reprezentoval Československo a Duklu Liberec. Ich syn, môj otec Tomáš Žampa bol taktiež v reprezentácií Československa a najlepšie sa mu darilo v zjazde.

S mojími bratmi Andreasom (22) a Teom (13) sme štvrá generácia lyžiarov v našej rodine. Keď som bol v piatom ročníku na Základnej škole v Dolnom Smokovci, tak som sa rozhodol, že aj ja chcem byť lyžiar a začal som trénovať. Stal som sa členom ŠK junior ski klubu v Poprade, no začal som s lyžovaním trošku neskôr ako ostatní. V žiackej kategorií som nepatril k najlepším a ani raz sa mi nepodarilo vyhrať, ale práve to ma hnalo dopredu trénovať stále viac a viac, aby som raz k tým najlepším na Slovensku patril.

Aj keď to nešlo vždy úplne podľa mojich predstáv, lyžovanie ma vždy veľmi bavilo a stále baví. Robím ho zo srdca, pretože ten pocit, keď som práve na lyžiach je neopísateľne krásny (veď lyžiari vedia o čom píšem :)). Keď som mal 15 rokov a prešiel som do juniorskej kategórie, kde sa vlastne poriadne lyžovanie ešte iba začína, mal som neýhodu v tom, že som bol veľmi malý a na mužských lyžiach sa mi jazdilo veľmi ťažko. Neskôr ked som vyrástol, začal som trénovať viac a posúvať svoje hranice vyššie, pretože už veľmi vela krát som sa presvedčil o tom, že všetko je možné.

Dnes mám 25 rokov a medzi moje najväčšie úspechy patrí 5.miesto na zimných olympíijskych hrách v Soči v disciplíne superkombinácia, kde sa mi podarilo vyhrať slalomové kolo. Ešte viac si cením 6.miesto taktiež zo zimnej olympiády v Soči v slalome, kde som bol v druhom kole medzi všetkými slalomármi znovu najrýchlejší. V sezóne 2015/2016 sa mi podarilo zajazdiť výborne 5. miesto v superkombinácií v legendárnom Kitzbühely, ktoré si veľmi vážim pretože ma od premierového pódia delilo iba 16 stotín, ale všetko ma svoj čas... Tak isto si vážim aj výsledky z minuloročných majstrovstiev sveta v Schladmingu, kde som bol 13. v superkombinácií, 15. v slalome, s najrýchlejším druhým kolom. V obrovskom slalome som skončil na 17.mieste.

V novej sezóne 2016/2017 budú vrcholom sezóny Majstrovstvá sveta vo Švajčiarskom St. Moritz, na ktorých by som chcel zajazďiť najlepšie, ako budem vedieť hlavne v technických disciplínach slalome a obráku a tiež aj v superkombinácií a po minulej vydarenej sezóne v super-G aj v ňom, a ísť si za svojím snom, pretože sa vždy držím svojho životného motta: Všetko čo sme, je výsledkom našich myšlienok! 

Verím, že mi budete držať palce a ja sa Vás budem čo najviac potešiť mojími výkonmi! 

tomas_zampa.jpg
Tomáš Žampa

Hlavný tréner, manažér - v našom tíme musí organizovať všetko okolo lyžovania, letenky, ubytovanie, trate na tréning... Často krát je aj naším kuchárom, najmä v lete na Novom Zélande.

krysztof.JPG
Krysztof Mazurek

Asistent trénera - V minulosti pretekár FIS pretekov, ktorý mal v rebríčku 30 FIS bodov, pracoval ako serviceman v Poľsku a tiež spolupracoval s rôznymi zahraničními firmami zaoberajúcimi sa prípravou lyží. Dnes je druhý muž v tíme, hneď po head coachovi Tomášovi Žampovi a tiež pomáha s prípravou lyží na preteky, ako aj so samotným tréningom. 

baniar.jpeg
Ján Baniar

Servisman - Dlhé roky žije vo Vysokých Tatrách a je tiež bývaly lyžiar. Pomáha s prípravou lyží ako pre Adama, tak aj pre Andreasa a je dôležitou súčasťou nášho tímu. 

profile_slavka_zampova.jpg
Slávka Žampová

Hlavná sponzorka, šéfka tímu - bez podpory našej mamky, ktorá je často sama doma s najmladším bratom Teom by to určite nešlo!!!

profile_viliam_stincik.jpg
Viliam Stinčík

Kondičný tréner a fyzioterapeut- spolupracujeme už od mojích 15 rokov. Je to výborný človek, ktorý vie vytrénovať človeka fyzicky ale hlavne mentálne! Drží slovenský rekord na hasičskej stovke 16,38 sek. Reprezentantoval Slovensko v hasičskom športe na štyroch majstrovstvách sveta.

profile_daniela_krajcarova.jpg
Daniela Krajcárová

Osobný psychológ, moja priateľka - je bývala lyžiarka, ktorá mi na preteku vie vždy povedať tie správne slová pre najlepší výsledok...

profile_lubos_schwarzbacher.jpg
Ľuboš Schwarzbacher

PR manažér - má na starosti všetky veci týkajuce sa môjho PR. Je tak isto PR manažér pre Saxo Bank na Slovensku, bývalý redaktor TV Markíza a hovorca ministerstva zahraničných vecí. V súčasnosti vedie PR agentúru HUGO BACH.

Instagram @adamzampa13
Facebook
Najbližšie preteky
Ešte neviem, kde budem štartovať najbližšie :)
Posledné výsledky
Dátum
Miesto
Disciplína
Poz.
14.02.2017
St. Moritz TEAM
Switzerland
Parallel Slalom
2.
13.02.2017
St. Moritz
Switzerland
Combination
DNS2
08.02.2017
St. Moritz
Switzerland
Super-G
DNF1
15.01.2017
Wengen
Switzerland
Slalom
DNQ2
13.01.2017
Wengen
Switzerland
Combination
24.
08.01.2017
Adelboden
Switzerland
Slalom
34.
07.01.2017
Adelboden
Switzerland
Giant Slalom
36.