Kto ma podporuje / Sponzori

Profil

adam-2.jpg
Adam „Sangy“ Žampa13.09.1990

Výška: 181 cm

Váha: 83 kg

Bydlisko: Vysoké Tatry, Starý Smokovec
Ski klub: VŠC DUKLA Banská Bystrica
Hobby: Rýchle autá, Lietadla,  Bicykel, Freestyle skiing :)
Značka lyží: SALOMON 
Motto: Všetko čo sme, je výsledkom našich myšlienok!

 

Vitajte na mojej oficiálnej web stránke, kde môžete nájsť novinky o mne a mojom tíme. Možno sa vďaka môjmu novému blogu aj vy rozhodnete stať profesionálnym lyžiarom. Ja som sa k lyžovaniu dostal keď som mal 3 roky vďaka mojím rodičom. Už môj pradedo Karol Bruk bol v prvej reprezentácií Slovenska, moja babka a dcéra Karola Bruka, Oľga Bruková, neskôr Žampová reprezentovala v zahraniči Československo a najlepšie jej išiel zjazd.

Dedko František Žampa, bol rodák z Prahy, ktorý kvoli lyžovaniu a mojej babke prišiel do Vysokých Tatier. Aj on reprezentoval Československo a Duklu Liberec. Ich syn, môj otec Tomáš Žampa bol taktiež v reprezentácií Československa a najlepšie sa mu darilo v zjazde.

S mojími bratmi Andreasom (22) a Teom (13) sme štvrá generácia lyžiarov v našej rodine. Keď som bol v piatom ročníku na Základnej škole v Dolnom Smokovci, tak som sa rozhodol, že aj ja chcem byť lyžiar a začal som trénovať. Stal som sa členom ŠK junior ski klubu v Poprade, no začal som s lyžovaním trošku neskôr ako ostatní. V žiackej kategorií som nepatril k najlepším a ani raz sa mi nepodarilo vyhrať, ale práve to ma hnalo dopredu trénovať stále viac a viac, aby som raz k tým najlepším na Slovensku patril.

Aj keď to nešlo vždy úplne podľa mojich predstáv, lyžovanie ma vždy veľmi bavilo a stále baví. Robím ho zo srdca, pretože ten pocit, keď som práve na lyžiach je neopísateľne krásny (veď lyžiari vedia o čom píšem :)). Keď som mal 15 rokov a prešiel som do juniorskej kategórie, kde sa vlastne poriadne lyžovanie ešte iba začína, mal som neýhodu v tom, že som bol veľmi malý a na mužských lyžiach sa mi jazdilo veľmi ťažko. Neskôr ked som vyrástol, začal som trénovať viac a posúvať svoje hranice vyššie, pretože už veľmi vela krát som sa presvedčil o tom, že všetko je možné.

Dnes mám 25 rokov a medzi moje najväčšie úspechy patrí 5.miesto na zimných olympíijskych hrách v Soči v disciplíne superkombinácia, kde sa mi podarilo vyhrať slalomové kolo. Ešte viac si cením 6.miesto taktiež zo zimnej olympiády v Soči v slalome, kde som bol v druhom kole medzi všetkými slalomármi znovu najrýchlejší. V sezóne 2015/2016 sa mi podarilo zajazdiť výborne 5. miesto v superkombinácií v legendárnom Kitzbühely, ktoré si veľmi vážim pretože ma od premierového pódia delilo iba 16 stotín, ale všetko ma svoj čas... Tak isto si vážim aj výsledky z minuloročných majstrovstiev sveta v Schladmingu, kde som bol 13. v superkombinácií, 15. v slalome, s najrýchlejším druhým kolom. V obrovskom slalome som skončil na 17.mieste.

V novej sezóne 2016/2017 budú vrcholom sezóny Majstrovstvá sveta vo Švajčiarskom St. Moritz, na ktorých by som chcel zajazďiť najlepšie, ako budem vedieť hlavne v technických disciplínach slalome a obráku a tiež aj v superkombinácií a po minulej vydarenej sezóne v super-G aj v ňom, a ísť si za svojím snom, pretože sa vždy držím svojho životného motta: Všetko čo sme, je výsledkom našich myšlienok! 

Verím, že mi budete držať palce a ja sa Vás budem čo najviac potešiť mojími výkonmi! 

Romain.jpg
Romain Velez

Hlavný tréner -  Romain je manžel úspešnej reprezentantky v lyžovaní Veroniky Velez-Zuzulovej. Dlho pôsobil ako hlavný tréner vo francúzkej reprezentácií v lyžovaní pre ženský svetový pohár. Robil s pretekárkami ako Tessa Worley, Nastasia Noens a iné. Momentálne je head coach pre Adama a Andreasa Žampovcov. 

 

tomas_zampa.jpg
Tomáš Žampa

Tréner - v našom tíme musí organizovať všetko okolo lyžovania, letenky, ubytovanie, trate na tréning... Často krát je aj naším kuchárom, najmä v lete na Novom Zélande. K lyžovaniu nás dotiahol a stále ho s nami preživa. 

Krystof.jpg
Krysztof Mazurek

Asistent trénera - V minulosti pretekár FIS pretekov, ktorý mal v rebríčku 30 FIS bodov, pracoval ako serviceman v Poľsku a tiež spolupracoval s rôznymi zahraničními firmami zaoberajúcimi sa prípravou lyží. Dnes je druhý muž v tíme, hneď po head coachoviRomainovi Velezovi a tiež pomáha s prípravou lyží na preteky, ako aj so samotným tréningom. 

Elias.jpg
Elias Edwin Molema

Elias Edwin Molema- Je najmladší člen Žampa teamu a v tíme pomáha už od roku 2016 ako pomocný tréner a asistent. Elias tiež pomáha zabezpečovať tie najlepšie tréningové podmienky najmä v Taliansku a Francúzku. 

Svato.jpg
Svatopluk (Steve) Kovář

Serviceman - Sváťo je v našom tíme od roku 2018. Má veľa skúsenosti z lyžiarského sveta ako aj zo Svetového poháru, či olympiád. Dlho pracoval ako tréner a serviceman pre Klaru Křížovu a neskôr pre dvojnásobnú olympíjsku víťazku Ester Ledeckú, či českého reprezentanta v lyžovaní Kryštofa Krýzla. Dnes je hlavný človek v našom tíme ktorý zabezpečuje všetko okolo lyží. 

baniar.jpeg
Ján Baniar

Servisman - Dlhé roky žije vo Vysokých Tatrách a je tiež bývaly lyžiar. Pomáha s prípravou lyží ako pre Adama, tak aj pre Andreasa a je dôležitou súčasťou nášho tímu. 

Vilo.jpg
Viliam Stinčík

Kondičný tréner a fyzioterapeut- spolupracujeme už od mojích 15 rokov. Je to výborný človek, ktorý vie vytrénovať človeka fyzicky ale hlavne mentálne! Drží slovenský rekord na hasičskej stovke 16,38 sek. Reprezentantoval Slovensko v hasičskom športe na štyroch majstrovstvách sveta.

10697326_10204137538031800_4772474231055572129_o.jpg
Tomáš Kostelničák

Manažér - Tomáš je v našom tíme od roku 2018 a zabezpečuje všetky veci ohladne manažmentu a komuniacie s partnermi. Je bývaly vrcholový športovec v tenise a patrí mu titul majstra Bratislavy. Dnes je podnikateľ a prevádzkuje sieť kaviarni Julius Meinl ako aj lekárne Vaša Lekáreň. Drží sa hesla 'My work is my hobbie' aj preto začal robiť manažment práve Žampa teamu keďže lyžovanie miluje. 

profile_lubos_schwarzbacher.jpg
Ľuboš Schwarzbacher

PR manažér - má na starosti všetky veci týkajuce sa môjho PR. Je tak isto PR manažér pre Saxo Bank na Slovensku, bývalý redaktor TV Markíza a hovorca ministerstva zahraničných vecí. V súčasnosti vedie PR agentúru HUGO BACH.

Instagram @adamzampa13
Facebook
Najbližšie preteky
Dátum
Miesto
Disciplína
Kat.
28.10.2018
Sölden
Austria
Giant Slalom
WC
18.11.2018
Levi
Finland
Slalom
WC
02.12.2018
Beaver Creek
United States
Giant Slalom
WC
08.12.2018
Val d'Isere
France
Giant Slalom
WC
09.12.2018
Val d'Isere
France
Slalom
WC
16.12.2018
Alta Badia
Italy
Giant Slalom
WC
17.12.2018
Alta Badia
Italy
Parallel Slalom
WC
Posledné výsledky
Dátum
Miesto
Disciplína
Poz.
30.08.2018
Coronet Peak
New Zealand
Slalom
1.
29.08.2018
Coronet Peak
New Zealand
Slalom
2.
27.08.2018
Coronet Peak
New Zealand
Giant Slalom
1.
24.08.2018
Mount Hotham
Australia
Slalom
1.
23.08.2018
Mount Hotham
Australia
Slalom
2.
22.08.2018
Mount Hotham
Australia
Giant Slalom
1.
20.08.2018
Mount Hotham
Australia
Giant Slalom
1.